LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

5. decembrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā jau devīto reizi tiks pasniegtas Izcilības balvas kultūrā

29. novembris, 2022

Svinīgā ceremonijā, kas 5. decembra plkst. 18:00 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas Kronvalda bulvāra 4 ēkas Lielajā aulā, tiks atklāti un sveikti Izcilības balva kultūrā 2022. gada laureāti. Šogad īpašais apbalvojums par izciliem starptautiskiem sasniegumiem tiks pasniegts jau devīto reizi; tā norisi būs iespējams vērot arī tiešsaistē - portālā DELFI.lv.

Turpinot tradīciju, arī šogad Izcilības balvas kultūrā ceremoniju rīkos kāda no trim radošajām kultūras augstskolām. Šogad namamātes lomu uzņēmusies Latvijas Mākslas akadēmija (LMA); svinīgās ceremonijas norisi uzticēts veidot producentei Sandrai Liepiņai un jaunajai režisorei Elīzai Dombrovskai. Šī gada svinīgās ceremonijas virstēmas – izglītība, brīvība, garīgā vertikāle. Viesiem būs unikāla iespēja atrasties studiju auditorijā, kas piedzīvos mediju mākslinieces Ievas Vīksnes radītās vizuālās transformācijas, vakara vadītāja Gerda Lapoškas ceļinieka piezīmes un horeogrāfes Kristīnes Brīniņas impresijas. Pasākuma video tiešraides režisors būs Jurģis Tūbelis; svinīgās ceremonijas tehniskais producents – Rihards Gulbis.

Kultūras ministrija jau informējusi, ka aicinājumam izvirzīt pretendentus šogad atsaukušies 8 pieteicēji. Pretendenti šogad pārstāv tādas kultūras nozares kā mūzika, literatūra un grāmatniecība, vizuālā māksla, kino un dizains.

Kandidātu pieteikumus apbalvojumam izvirzīja KM pārraudzībā esošās institūcijas, nozaru konsultatīvās padomes, nevalstiskās organizācijas un juridiskās personas. Iesniegtos pieteikumus, atbilstoši apbalvojuma nolikumā noteiktajam, izvērtēja Latvijas Nacionālā kultūras padome, un apstiprināja kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Uz Izcilības balvu kultūrā var pretendēt, ja iegūts apbalvojums starptautiskos un profesionāli prestižos konkursos, festivālos un citos profesionāla novērtējuma pasākumos kultūras jomā; ja Latvijas mākslinieku vai kolektīvu veikums, piemēram, viesizrādes, koncerti, izstādes un citi pasākumi, guvis plašu rezonansi ārzemēs, veicinājis Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtības apziņu Latvijas sabiedrībā, kā arī tad, ja veikums piesaistījis plašu starptautisku uzmanību un radījis rezonansi pasaulē, veicinot Latvijas un ārvalstu kultūras telpu sadarbību un mijiedarbību.

Kultūras ministrijas apbalvojums - Izcilības balva kultūrā - tika iedibināta 2014. gadā.

Aizvadītajos gados apbalvojumu saņēmuši vairāki mūziķi: Aleksandrs Antoņenko, Iveta Apkalna, Andris Nelsons, Gidons Krēmers un kamerorķestris Kremerata Baltica, Elīna Garanča, Marina Rebeka, Pēteris Vasks.

Plašāk ŠEIT