LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Baltijas jaunie komponisti aicināti piedalīties bigbenda kompozīciju konkursā

20. jūlijs, 2022

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija  sadarbībā ar Latvijas Radio Bigbendu turpina pirms diviem gadiem aizsākto iniciatīvu – Bigbenda kompozīciju konkursu Baltijas jaunajiem komponistiem. Šogad konkursa ietvaros jaunie komponisti aicināti rakstīt jaundarbus bigbenda sastāvam un solistam – trompetei vai flīgelhornam.
Konkursā aicināti piedalīties jaunie komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo, mācās vai uzturas Baltijas valstīs, tostarp mūzikas vidusskolu un koledžu vecāko kursu audzēkņi, mūzikas augstskolu studenti un jaunie profesionāļi.
Darbu iesūtīšanas termiņš – 2022. gada 1. oktobris.
Konkursa mērķis ir veicināt jaunu, oriģinālu kompozīciju rašanos bigbendam, kā arī popularizēt Baltijas jauno džeza mūziķu jaunradi. Darbus, ko konkursa žūrija būs izvirzījusi finālam, atskaņos viens no starptautiski atzītākajiem un profesionālākajiem Latvijas džeza kolektīviem – Latvijas Radio bigbends K.Vanaga vadībā.
Konkurss notiks trīs kārtās. Vispirms konkursa žūrija iepazīsies ar dalībnieku iesūtītajām partitūrām un veiks priekšatlasi.
Pusfināla koncertā 13. oktobrī JVLMA atlasīto dalībnieku darbus atskaņos JVLMA un RDKS bigbends mākslinieciskā vadītāja Dāvja Jurkas vadībā un trompetists Dominiks Višņausks, pēc kura žūrija paziņos trīs finālistus.
Fināla koncerta programmu Spīķeru koncertzālē 24. novembrī veidos Latvijas Radio Bigbends un tā mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags. Tajā pasaulē atzītu komponistu darbu vidū izskanēs arī trīs finālistu skaņdarbi Latvijas Radio bigbenda un solista Dominika Višņauska izpildījumā.
Finālā jaunie profesionāļi finālā cīnīsies arī par naudas balvām. Pirmās vietas ieguvējs saņems 700 EUR, otrās – 500 EUR, bet trešās – 300 EUR prēmiju.

KONKURSA NOLIKUMS

Kontaktinformācija dalībniekiem: jazz-competition@jvlma.lv