LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Balvai "Zelta mikrofons" šogad iesniegti 156 albumi

20. decembris, 2022

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons'23" izvērtēšanai šogad iesniegti 156 albumi, kurus decembrī izvērtēs žūrija 44 cilvēku sastāvā. "Zelta mikrofona'23" nominanti svinīgā pasākumā tiks paziņoti 12. janvārī.

"Zelta mikrofona'23" albumi tiek vērtēti 11 žanriskās kategorijās, atsevišķi tiek izdalīta debija, albuma dizains un dziesmas. Žūrija vērtē arī audiovizuālo veikumu video un koncertieraksta kategorijās. No visu albumu kategoriju līderiem tiek balsots par "Gada albumu". Radio stacijās visspēlētākā dziesma saņems apbalvojumu kategorijā "Radio hits", savukārt jaunajā nominācijā "Straumētākais ieraksts ar Elektrum" tiks apbalvota mūzikas straumēšanas vietnēs visvairāk spēlētākā dziesma vai skaņdarbs. Klausītāji saviem muzikālajiem favorītiem var piešķirt simpātiju balvu, piedaloties "Elvi gada dziesmas" balsojumā, kas noslēgsies ceremonijas laikā.

"Lai arī šogad pieteikumu skaits mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons" ir nedaudz mazāks nekā pagājušogad, kopumā pieteiktie ieraksti sniedz objektīvu ainu par mūzikas dzīvi Latvijā 2022. gadā," sacīja mūzikas kritiķis un žurnālists Jānis Žilde, kas šogad pirmo reizi ievēlēts par žūrijas priekšsēdētāju.

Žilde ieskicēja žūrijas darba izaicinājumus: "Kā jau katru gadu liels pārbaudījums žūrijai ir salikt visus iesniegtos darbus pa plauktiņiem jeb kategorijām, kuru skaits ir ierobežots. Piemēram, džezs atkal tiek sapārots ar fanku, roks ar metālu, jo ne vienmēr katrā žanrā ir pietiekams ierakstu skaits, arī "Zelta mikrofona" ceremonijai ir jāpielāgojas televīzijas tiešraides kompaktajām prasībām. Tradicionāli "Debijas" kategorijai nepieciešams veikt korekcijas, jo vēl aizvien šajā nominācijā savus darbus vēlas redzēt jau labi zināmi un pieredzējuši mūziķi ar desmit, piecpadsmit un vēl ilgāku gadu pieredzi mūzikas industrijā, kas nesaskan ar balvas nolikumā pausto filozofisko uzstādījumu, proti, "kategorijas "Debija" prioritāte ir jaunu talantu novērtējums". Žūrija šogad sekojusi līdzi arī izmaiņām globālajā mūzikas industrijā, kurā jau vairākus gadus vērojama pieaugoša tendence – īsāki kļūst gan skaņdarbi, gan arī EP un pilnmetrāžas albumi. Tāpēc, lai sekotu laika garam, kā arī izrādītu pretimnākšanu atsevišķiem mūziķiem, notiek spraigas diskusijas par izmaiņām balvas nolikumā attiecībā uz EP hronometrāžu."

Latvijas mūzikas ierakstu gada balva "Zelta mikrofons’23 " norisināsies 2023. gada 18. februārī starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, pirmo reizi klātesot arī skatītājiem.

Vairāk informācijas ŠEIT