LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Bigbenda kompozīciju konkurss Baltijas un Ziemeļvalstu jaunajiem komponistiem

17. maijs, 2024

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Radio Bigbendu organizē Bigbenda kompozīciju konkursu. Ar šo Baltijas mērogā unikālo konkursu rīkotāji vēlas atklāt vēl neiepazītus talantus, bagātināt bigbendam komponētu repertuāru, popularizēt Baltijas un Ziemeļvalstu jauno džeza mūziķu jaunradi, kā arī stiprināt saites pašu jauno komponistu starpā.
Konkursā aicināti piedalīties Baltijas un Ziemeļvalstu jaunie komponisti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo vai mācās Baltijas valstīs, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā vai Dānijā, tostarp mūzikas vidusskolu un koledžu vecāko kursu audzēkņi, mūzikas augstskolu studenti un jaunie profesionāļi. Konkursa uzdevums ir radīt līdz septiņām minūtēm garu izvērstu skaņdarbu bigbendam un solo instrumentam pēc izvēles – trompetei vai tenora saksofonam. Darbu iesūtīšanas termiņš – 2024. gada 15. septembris, plkst. 23.59. Pieteikuma veidlapa atrodama ŠEIT. Konkursa finālistu darbus atskaņos viens no profesionālākajiem džeza kolektīviem
Eiropā – Latvijas Radio bigbends Kārļa Vanaga vadībā. Balvu fonds: 1. vieta – € 900, 2. vieta – € 700, 3. vieta – € 500.
Konkursa žūrijā ir pārstāvji no visām trim Baltijas valstīm, Norvēģijas un Zviedrijas – mūziķi, kas ieguvuši lielu pieredzi un atzinību gan savas valsts, gan starptautiskā mērogā: Jon Georg Balke (Norvēģija), Peter Danemo (Zviedrija), Jievaras Jasinskis (Lietuva), Ēriks Ešenvalds (Latvija) un pārstāvis no Igaunijas (tiks izziņots vēlāk).
Konkurss notiek trīs kārtās. Pēc pieteikumu iesūtīšanas termiņa konkursa žūrija iepazīsies ar dalībnieku darbiem un veiks priekšatlasi. 1. novembrī koncertā “Baltijas jaunie komponisti – bigbendam!” Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē atlasīto dalībnieku darbus atskaņos JVLMA, Baltijas un Ziemeļvalstu mūzikas augstskolu studentu bigbends un solisti. Pēc koncerta žūrija paziņos trīs finālistus, kuru skaņdarbus noslēguma koncertā 5. decembrī Spīķeru koncertzālē izpildīs Latvijas Radio Bigbends un solisti. Rezultātu paziņošana notiks uzreiz pēc fināla koncerta.

Foto: Oskars Upenieks Photography Videography

Plašāka informācija ŠEIT