LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Desmitā festivāla "Sansusī" priekšplānā izcelta opera tās laikmetīgākajās formās

7. augusts, 2023

Jau desmito gadu augusta otrajā nedēļas nogalē rezidenču centrā "Susēja" Aknīstē notiks festivāls "Sansusī". Tā būvēšanas nedēļa sākusies jau pirmdien, 7. augustā, kad organizatoru komanda Aknīstē pulcējusi starptautiskās programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" brīvprātīgos no dažādām Eiropas valstīm, kā arī vietējos brīvprātīgos iedzīvotājus. No pirmdienas līdz ceturtdienai katru vakaru plkst. 21.00 paredzēti bezmaksas koncerti. Festivāla atklāšana notiks piektdien, 11. augustā, plkst. 19.00, savukārt noslēdzošais priekšnesums būs svētdien, 13. augustā, plkst. 15.30.

Festivāla vadītājs Armands Siliņš: "Jubilejas reizē centrā būs operas žanrs, piedāvājot tās interpretāciju Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Grieķijas mākslinieku sniegumā. Starptautisko mākslas arēnu pārstāvēs arī divi teorētiski blondi čaļi no Nīderlandes, komponiste no ASV, ukraiņu pianists un franču kvartets."

Iepriekš jau ziņots, ka festivālā ar īpašu solo programmu uzstāsies pirmo "Sansusī" mūziķu kautiņu, kas pagājušajā vasarā notika kultūrvietā "Tu jau zini kur", uzvarētājs Roberts Flaics. Festivāla programma, kā katru gadu, netiek izziņota, to varēs uzzināt pirmajā festivāla dienā.

Plašāka informācija: www.sansusi.lv