LMIC radio

Jaunumi / Mūzikas Saule

Iznācis žurnāla “MŪZIKAS SAULE” 2021./2022. gada ziemas laidiens

1. februāris, 2022

Janvāra vidū iznācis žurnāla "Mūzikas Saule" 2021./2022. gada ziemas laidiens. Tā uzmanības lokā šoreiz ir kokle. Uz žurnāla vāka – koklētāja Līga Griķe. 

"Mūzikas Saules" jaunākajā numurā Anete Ašmane izjautā Valdi Muktupāvelu un uzdod jautājumus arī Laimai Jansonei un Latvītei Cirsei; Līga Griķe atbild uz Lienes Jakovļevas jautājumiem un pati intervē Igaunijas kannelisti Annu Līsu Elleri; Sandra Zandberga stāsta par koncertkokles vēsturi; Māra Vucina raksta par tēti — leģendāro kokļu meistaru Donātu Vucinu; Laura Līcīte satiek Ģirtu Laubi un Rihardu Valteru.

Tāpat Anda Eglīte un Ansis Jansons pārliecina Gundu Miķelsoni, ka nepārstāv dažādas nometnes; Inga Žilinska uzrakstījusi Māras Vanagas piemiņas tekstu; par kokli trimdā runā Māra Linde un Dace Veinberga; Ernests Valts Circenis klausās mūziku, ko Latvijas komponisti sacerējuši koklei; Armands Znotiņš klausās mūziku, kas komponēta speciāli ansamblim "Altera veritas"; Irisa Priedīte atrod kokli gleznās un skulptūrās; Veļikijnovgorodas vēsturnieks un etnomūziķis Antons Kamenskis stāsta par gusļiem; arheologs un JVLMA doktorants Andris Mucenieks palūkojas uz Baltijas psaltērija vēsturi kopumā.

Vēl šajā numurā Gundega Šmite turpina diskusijas par mūzikas saturu un šoreiz sarunājas ar Annu Martu Burvi, Ernestu Valtu Circeni, Aivi Greteru, Aleksandru Okonovu un Henriku Eliasu Zēgneru; Velga Kince informē par Bēthovena un Amendas draugu Mīligu un viņa dziesmoto Grietiņu; "Skaņu mežs" piedāvā sarunu ar čellisti Frānsisu Mariju Uiti; Jānis Torgāns brīdina par itāļu valodas trikiem; Māris Binders atceras Dārziņskolas zēnu kora tuvākus un tālākus koncertbraucienus.
Jaunus CD vērtē Juris Griņevičs, Oskars Herliņš, Klāvs Kalnačs, Emīls Klaužs, Ieva Rozenbaha, Uldis Rudaks, Armands Skuķis, Toms Treibergs, Dace Volfa, Armands Znotiņš.

Uz žurnāla vāka — koklētāja Līga Griķe, fotogrāfs – Jānis Porietis. Žurnāla galvenais redaktors — Orests Silabriedis.

LASĪT