Jaunumi / Publications

Jauns izdevums - Jazz in Latvia 2020!

6. maijs, 2020

Izdevumu angļu valodā "Jazz inz Latvia 2020" veidojis Latvijas Mūzikas informācijas centrs un elektroniskais žurnāls JAZZin.lv ar Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tas radīts speciāli Eiropas džeza mūzikas gadatirgum Jazzahead! ar mērķi tā viesus iepazīstināt ar pašmāju džeza talantiem un norisēm. Izdevumā lasiet:

  • Aleksandra Line dodas pa pēdām Latvijā ražoto Hammond ērģeļu vēsturei un šodienai ("A Hammond organ story: investigate and appreciate - Digital organ that was produced in Latvia as licensed by Laurens Hammond — where is it now?"")
  • Dr. Art. Indriķis Veitners stāsta par Latvijas džeza festivālu attīstību no 1960-iem līdz 1990-iem gadiem ("From KIKOK to «Vasaras Ritmi» - The development of jazz festivals in Latvia from the early 1960s to the 1990s")
  • Evilena Protektore iepazīstina ar dažādajām iespējām praktizēt džezu Latvijā ("The many roads to jazz in Latvia"), kā arī stāsta par džeza studiju iespējām Latvijas Mūzikas akadēmijā ("A decade of jazz education at the Latvian Academy of Music — a milestone signifying much more to come")
  • Dr. Art. Indriķis Veitners un Evilena Protektore vēsta par 'Zelta Mikrofons 2019' godalgoto labāko džeza mūzikas albumu un sarunājas ar tā autoriem ("Best jazz album of the year recorded by three Baltic legends: free music by Ganelin, Pashkevich and Gotesman")

Vēl izdevumā rodama informācija par ikgadējiem džeza mūzikas notikumiem, koncertsērijām un festivāliem, kā arī muzikologa Dāvja Eņģeļa komentāri par džeza mūzikas izlasi "Jazz in Latvia 2020"

Lasi žurnālu (angļu valodā) ŠEIT