Jaunumi / News

Latviešu klasiskās mūzikas klausījumi pasaulē pieauguši līdz ceturtdaļmiljonam

28. janvāris, 2020

Nacionālās ierakstu kompānijas SKANI izdoto latviešu klasiskās mūzikas ierakstu klausījumi un lejuplādes dažādās starptautiskās digitālās straumējuma vietnēs pagājušā gadā būtiski pieauguši, sasniedzot līdz šim lielāko klausījumu skaitu - 250 000, kas ievērojami pārsniedz 2018. gada rezultātus.  

Populārākie SKANI izdotie latviešu klasiskās mūzikas ieraksti straumēšanas vietnēs, kā arī CD formātā 2019. gadā bijuši : “Vakara Impresija” (Latvijas Radio koris) , “Pēteris Vasks. Lūgšana” (VAK "Latvija", LNSO, Orķestris "Rīga", Māris Sirmais, Laura Teivāne), "Klusuma Auglis"  (Latvijas Radio koris) un “Magnificello” (Gunta Ābele).  

"Mūsu izdotie klasiskās mūzikas albumi ik gadu sasniedz arvien lielāku un plašāku globālo auditoriju, ar uzviju pārsniedzot visus plānus un cerības. Tas notiek gan tādēļ, ka latviešu komponistu darbi ir globālai klasikās mūzikas audtorijai interesanti un saistoši, bet mūsu mūziķu interpretācijas - izcilas, gan arī tādēļ, ka strauji mainās mūzikas klausīšanās paradumi un mēs to protam izmantot savā labā", norāda Egīls Šēfers, SKANI izpildproducens, LMIC direktors.  

Digitālās platformas kļūst arvien populārākas kā ārvalstīs, tā arī pie mums, un SKANI intensīvi strādājā pie šo albumu promocijas - tie regulāri gūst lieliskus starptautisku kritiķu novērtējumus un atzinību. 

"Klausītājam mūsdienās ir ārkārtīgi viegli iepazīt šo mūziku un viņš nejūt nekādu ne sociālu, ne kulturālu spiedienu iepazīt ko jaunu un nedzirdētu. Ar to es domāju - ja Jūs apmeklējat mūsdienu mūzikas koncertu, bet Jūs tas tomēr neuzrunā, jums ir neērti tā vienkārši piecelties un aiziet. Tas tā vienkārši nav pieņemts un ir nepieklājīgi. Savukārt izmēģinat noklausīties ko jaunu un neparastu Spotify ir ārkārtīgi viegli, un ja tomēr nepatīk - viegli var izvēlēties klausīties ko citu. Šī brīvība, manuprāt, arī ir veicinājusi to, ka aizvadītājā gadā esam sasnieguši tik lielu klausītāju skaita pieaugumuu no tik daudzām pasaules valstīm", skaidro E. Šēfers.

Dati apkopoti starptautiskām mūzikas platformām - Spotify, Apple Music, YouTube.com, Deezer, Google Play, Amazon Prime, Napster, iTunes u. c., no kurām Spotify sastāda 88% no SKANI izdevumu klausījumiem.  

Visvairāk latviešu klasiskos ierakstus klausījušies un lejuplādējuši ASV, Latvijā, Lielbritānijā, Nīderlandē un Vācijā.  Lielāko daļu auditorijas SKANI ierakstiem veido klausītāji vecumā no 18-35 gadiem.  

Šogad LMIC mūzikas ierakstu izdevniecība SKANI laidīs klajā 8 jaunus ierakstu albumus.