LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Latvijas delegācija piedalīsies lielākajā klasiskās mūzikas izstādē Berlīnē

13. maijs, 2024

 

No 13. līdz 17. maijam Berlīnē risināsies viena no lielākajām klasiskās un laikmetīgās mūzikas izstādēm pasaulē Classical:NEXT. Jau vienpadsmito reizi pēc kārtas Latvijas Mūzikas informācijas centrs reprezentēs izstādē valsts klasiskās un laikmetīgās mūzikas jaunumus, dibinot starptautiskos sakarus un rādot pasaulei nozares aktualitātes. Pēc veiksmīgas pieredzes WOMEX un jazzahead! gadatirgos Latvija vienosies ar Igauniju pie kopīga Baltijas valstu stenda – pieredze un atsauksmes rāda, ka šāds stends izraisa lielāku interesi un tiek augstu novērtēts.

“Zīmējot kopīgo Latvijas mūzikas ainavu, visupirms uzsvērsim to, ka plaukst arvien plašāka brīvība gan mūzikas virzienu saplūsmē, gan žanru izvēlē, gan arī filharmonisko koncertu satura dramaturģijā. To pamana gan skatītāji, gan arī kritiķi, un labs pierādījums tam citstarp ir Latvijas valsts augstākā apbalvojuma mūzikā – Lielās mūzikas balvas – žūrijas izvēle”, – raksta mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis informatīvajam bukletam, kas kopā ar plašo noderīgu kontaktu sarakstu un “Sound of Latvia” mūzikas izlasi ceļos uz izstādi šoreiz.

Šī gada Classical:NEXT izstādē ir gaidāmi aptuveni tūkstots apmeklētāju no 50 pasaules valstīm – tie ir mūziķi, menedžeri, aģenti, publicisti, koncertvietu un ierakstu kompāniju pārstāvji, izdevēji un žurnālisti. Pie Baltijas valstu apvienotā stenda darbosies Aleksandra Line (Latvijas Mūzikas informācijas centra projektu vadītāja) un Baiba Mīlberga (VSIA “Latvijas Koncerti” projektu vadītāja), Latvijas delegācijas sastāvā uz Berlīni dosies arī Guntars Ķirsis (VSIA “Latvijas Koncerti” valdes loceklis, SIA “Dzintaru koncertzāle” valdes loceklis), Ilze Paidere-Staķe (Latvijas Radio kora direktore), Dāvis Jurka (Latvijas Radio bigbenda izpilddirektors), Antra Dreģe (Jaunās Mūzikas festivāls “Arēna”, VEF Kultūras pils), Sandra Zandberga (Mūzikas un mākslas atbalsta fonds), Inese Zagorska un Egija Saļņikova (Vidzemes koncertzāle Cēsis) un Ligita Zariņa (mūzikas menedžere).

Ārpus ierastās kontaktu veidošanas izstāžu zālē, par ko šogad izredzēts Berlīnes Colosseum, klasiskās mūzikas forumā gaidāma vesela virkne ar paneļdiskusijām un lekcijām. Galvenais šī gada mērķis – apspriest kopīgu žanra nākotni visos mākslas sektoros, tāpēc vairāk nekā trīsdesmit konferences pasākumos starptautiskie eksperti runās par mākslīgo intelektu, mūzikas žanru saplūšanu, ierakstu kompāniju nākotni, mūsdienu klasisko ierakstu monetizēšanu, klasiskās mūzikas diversifikāciju, inkluzivitāti, auditorijas ieinteresētību un citām svarīgām tēmām. Izstādes atklāšana notiks slavenajā Pierre Boulez Saal, kam sekos showcase koncerti visu kontinentu mūziķu izpildījumā ik dienu un vakaru. 

Latvijas dalību Classical:NEXT nodrošina Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Koncertu atbalstu.