LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Latvijas Komponistu savienība un Starptautiskās laikmetīgās mūzikas biedrība izsludina meiteņu kora kompozīciju konkursu

24. augusts, 2021

Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Starptautiskās laikmetīgās mūzikas biedrību (ISCM, The International Society for Contemporary Music) izsludinājusi starptautisku meiteņu kora kompozīciju konkursu. Starptautiskā laikmetīgās mūzikas biedrība 2022. gadā svinēs savu simto gadadienu. Četras ISCM lokālās sekcijas – Šveice, Basku zeme, Igaunija un Latvija – katra savā valstī organizē jaunrades konkursu, izstrādājot nolikumu un apstiprinot žūriju. 

ISCM Latvijas sekcija aicina komponistus iesniegt darbus starptautiski atzītajam Rīgas Doma meiteņu korim TIARA, kura mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Aira Birziņa. Godalgotie darbi meiteņu kora TIARA sniegumā tiks atskaņoti tiešraides koncertā 2022. gada novembrī Latvijas Radio 1. studijā. Konkursā var piedalīties jebkura vecuma un tautības komponisti. Konkursa mērķis ir aicināt komponistus visā pasaulē radīt jaundarbus meiteņu korim, kā arī iepazīt kora rakstības specifiku un paplašināt kormūzikas repertuāru. Latvija ir koru lielvalsts – pasaulē latviešu mūzika un koru skanējums tiek atzīts par paraugu, ko allaž pamana un augstu novērtē festivālos, konkursos, simpozijos un meistarklasēs. Meiteņu kora  kompozīciju konkurss ir vēl viens apliecinājums latviešu koru kultūras augstajam mākslinieciskajam līmenim. Konkursa žūrijas komisijā ir diriģente Aira Birziņa un komponisti Ēriks Ešenvalds un Uģis Prauliņš. 

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA diriģentes Airas Birziņas vadībā šobrīd ir viens no spilgtākajiem Latvijas mūzikas kolektīviem un viens no vadošajiem meiteņu koriem pasaulē. 2022. gadā koris TIARA atzīmes 25. jubileju. Jaunas mūzikas pasūtinājumi un pirmatskaņojumi ir nozīmīgs kora radošās darbības lauks. TIARAI ir ievērojama loma meiteņu un sieviešu koru repertuāra papildināšanā un latviešu komponistu jaundarbu popularizēšanā pasaules mērogā. Te jāatzīmē nesenākie kora izdotie kompaktdiski “Caur sidraba birzi gāju” (2019) un “Ziemas dziesmas” (2018), kuros ierakstīti vairāki tieši TIARAI komponētie latviešu komponistu skaņdarbi. Tāpat meiteņu koris bieži tiek aicināts prezentēt Latviju pasaulē – 2019. gadā TIARA ar virtuālu performanci piedalījās multimediālajā uzvedumā “Women Warriors: The Voices of Change” Ņujorkā, Linkolna centrā, kā arī šī projekta dokumentālās filmas skaņu celiņa un kompaktdiska ierakstā, 2019. gadā koris bija īpaši uzaicināto bērnu koru vidū 1. GONDWANA Pasaules koru festivāls Sidnejā un Kērnsā, Austrālijā, bet 2017. gadā TIARA pārstāvēja Latviju 11. Pasaules kormūzikas simpozijs Barselonā, Spānijā. 

Termiņš skaņdarbu iesniegšanai kompozīciju konkursā – 2022. gada 10. janvāris. Plašāka informācija par konkursu atrodama tīmeklī – Latvijas komponistu savienības mājaslapā un ISCM vietnē.