Jaunumi / News

Latvijas Mūzikas informācijas centrs piedalās digitālajā pasaules mūzikas forumā WOMEX

23. oktobris, 2020

Šogad jau 15. reizi Latvijas Mūzikas informācijas centrs (LMIC) piedalās pasaules mūzikas forumā WOMEX, kas šogad, līdzīgi kā neskaitāmi citi pasākumi un koncerti, notiek digitāli no 21. Līdz 25. oktobrim. Katru gadu īpaši šim forumam tiek veidota etniskās mūzikas izlase “Native Music. Traditional / Folk / World-Music Latvia”, ar kuru šogad interesenti tiek iepazīstināti LMIC video stendā.

Šī gada izlases koncepcijas autore ir etnomuzikoloģe Lauma Bērza un tajā ir iekļauti grupu "ZeMe", "Tautumeitas", "Laiksne", "Auļi" (sadarbībā ar grupām "Suitu sievas", "Suitu vīri", "Suitu dūdenieki", "Vilkači", "Tarkšķi", "Vilkači", "Dūdinieki un bundzinieki"), "Iļģi", "Dārdi", "Saucējas", "Jauno Jāņu orķestris", "Sventava" un Māris Muktupāvels, "Rikši", kā arī mūziķu Anša Jansona un Kārļa Rudras Jirgena ieraksti. Albuma mākslinieks ir Vadims Kožins un tā noformējumā izmantotas Gata Indrēvica un Mārtiņa Miļevska fotogrāfijas. Šogad pirmo reizi izlase sadarbībā ar nacionālo ierakstu kompāniju "Skani" ir pieejama arī plašākai publikai gan mūzikas veikalos Latvijā, gan arī visās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs pasaulē.

WOMEX ir nozīmīgākais starptautiskais pasaules mūzikas forums, kurā jau 26 gadus tiekas teju 3000 mūziķi, izdevēji, producenti, festivālu organizētāji un citi mūzikas industrijas profesionāļi no visas pasaules. Arī šogad WOMEX dod iespēju pasaules mūzikas ekspertiem un interesentiem virtuāli tikties, piedalīties konferencēs, semināros, kā arī klausīties un skatīties koncertus un filmas.

Izlases izdošanu, kā arī LMIC, Kultūras menedžmenta centra “Lauska”, pasaules mūzikas festivāla “Porta”, mūzikas grupu “Tautumeitas”, “Saucējas”, “Dagamba”, “Very Cool People”, “ZeMe” un “Māsas Dimantas” pārstāvju dalību digitālajā forumā WOMEX atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.