LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Latvijas Radio 3 «Klasika» ar vērienīgu koncertu nosvinējusi 25. jubileju

8. janvāris, 2021

Jubilejas koncerta programmā iekļauts Latvijas Radio 3 “Klasika” dažādo skaņu spektrs – no Vīnes klasikas līdz neakadēmiskajai mūzikai, no hrestomātiskiem opusiem līdz pirmatskaņojumiem. Vijolniece Elīna Bukša atskaņos Ludviga van Bēthovena Romanci Famažorā. Latvijas pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš izvēlējies pirmo reizi atskaņot Ferenca Lista virtuozo Pirmo klavierkoncertu. Koncerts atšķirs arī kādu aizmirstu latviešu mūzikas lappusi – deviņu džeza instrumentālistu ansamblis kopā ar orķestri atgādinās par 70. gados tapušo Ģederta Ramana “Concerto leggiero” – “Vieglais koncerts”. Raimonds Pauls muzicēja gan solo – Jēkaba Jančevska apdarinātajos “Naktstauriņos”, gan kopā ar īpašo, kaut attālināto viešņu, pasaules zvaigzni Elīnu Garanču, pirmatskaņojot Lolitas Ritmanes aranžēto “Dāmu paradīzi”, gan klātienē ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, ļaujoties Annas Veismanes instrumentētajam Paula skaņdarbam “Ērģeles naktī”.

Koncertu ievadīja Latvijas pirmatskaņojums – publikai labi zināmās bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas fanfaras “Orfeja komēta”, kas ir veltījums Eiroradio 50. jubilejai, bet noslēdza svinīgais Fināls no francūža Kamila Sensānsa “Ērģeļu simfonijas”.

LR3 direktore Gunda Vaivode uzsvēra: “Ar patiesu gandarījumu varu teikt – Radio “Klasika” šodien ieņem būtisku un unikālu vietu Latvijas kultūras un mediju telpā. Tā ap sevi pulcē erudītus kultūras nozares profesionāļus, 25 gadu laikā kļūstot par daudzpusīgu radiostaciju, kurā klausītāji var izzināt ne vien plašo klasiskās mūzikas un džeza pasauli, bet arī sekot līdzi jaunumiem kino, teātrī, literatūrā, vizuālajā mākslā un dizainā. Veicot ierakstus gan Radio 1. studijā, gan Latvijas koncertzālēs, “Klasika” ir rūpīgi saglabājusi simtiem stundu garas liecības par Latvijas mūzikas izcilībām, kā arī seko līdzi mūsu mūziķu un komponistu panākumiem pasaulē. Radio darbinieki ir ieguldījuši patiešām atzīstamu darbu, lai Latvijas sabiedrība varētu klausīties tiešraides no pasaules labākajām koncertzālēm. Domāju, ka šodien Radio “Klasika” sniedz tik nepieciešamo emocionālā līdzsvara devu un ir garīgo vērtību orientieris nākamībai.”