LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

LIEPĀJAS SKAŅAS RUNDĀLES PILĪ. NAKTS KONCERTS

31. jūlijs, 2023

5. augustā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina mūzikas mīļotājus uz ikgadējo muzikālo piedzīvojumu “Liepājas skaņas Rundāles pilī”. Šogad festivāla programmā iekļauti trīs pasākumi, kuros tematiski tiks savienota kultūras un mākslas vēsture no antīkās pasaules līdz pat mūsdienām.

Festivāla ievadā (pulksten 16) gaidāma koncertsaruna par pārmantoto un pazaudēto no antīkās pasaules, klasicisma laika un mūsdienām; turpinājumā (pulksten 19) Rundāles pils Baltajā zālē koncertēs Liepājas Simfoniskais orķestris, savukārt festivāls noslēgsies (pulksten 22) ar maģisku nakts koncertu Johana Sebastiāna Baha un Bendžamina Britena mūzikā.

Nakts koncertā pasakaini izgaismosies Rundāles pils Franču dārzs, ko piepildīs Johana Sebastiāna Baha un Bendžamina Britena mūzika, kas klausītājus aizvedīs ceļojumā cauri laikam un telpai, atklājot Rundāles pils fasādi un Franču dārza strūklaku jaunās krāsās un noskaņās.

Koncertā muzicēs divi Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi - čellists Klāvs Jankevics un vijolnieks Gunārs Mūrnieks, kurš šajā koncertā atskaņos Johana Sebastiana Baha reminora partitas solo vijolei pirmās četras daļas: Allemandi, Kurantu, Sarabandu un Žīgu. “Izvēle par labu tieši šim skaņdarbam ir gluži sentimentāla, jo reminora partita bija mans pirmais logs Baha vijoles solo repertuāra daiļradē, tāpēc gribu novēlēt klausītājiem baudīt šo seno deju ciklu kopā ar mani un to sirsnību, ko jūtu pret šo mūziku,” stāsta Gunārs Mūrnieks.

Plašāka informācija ŠEIT