LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Mūzikas akadēmijā notiks mākslinieciskās pētniecības konference un koncerts

3. maijs, 2022

No 5. līdz 7. maijam  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) notiks starptautiskā mākslinieciskās pētniecības konference mūzikas, vizuālās mākslas, dizaina, kino, teātra, laikmetīgās dejas un horeogrāfijas jomās “Artistic Research: Various Fields, Approaches, Experiences”, kuras ietvaros izskanēs arī izcils koncerts.

Konferencē, kuru JVLMA organizē sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA), LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu, piedalīsies dažādu nozaru mākslinieki, tostarp Latvijas mākslas augstskolu JVLMA, LKA un LMA 2020. gadā izveidotās Kopīgās profesionālās doktora studiju programmas mākslās mācībspēki un doktoranti, kuri vēlas attīstīt savu daiļradi, pētot un apzinoties plašu starpdisciplināru kontekstu un potenciālu.

96 dalībnieku vidū ir 25 valstu pārstāvji no ES dalībvalstīm, Apvienotās Karalistes, ASV, Kanādas, Meksikas, Indijas un Ķīnas, kas strādās četrās sekcijās: Mākslinieciskā pētniecība mūzikā; Mākslinieciskā pētniecība vizuālajā mākslā un dizaina pētniecībā; Mākslinieciskā pētniecība izpildītājmākslā (teātris, horeogrāfija un laikmetīgā deja); Mākslinieciskā pētniecība audiovizuālajā mākslā (kino, mediju māksla u.c.).

Konference notiks angļu valodā hibrīdformātā – klātienē (ieeja bez maksas) un tiešsaistē ZOOM platformā.

Pilna konferences programma ir atrodama ŠEIT

Konferences buklets ir lasāms šeit.