LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Mūzikas akadēmijā notiks trešais jaundarbu koncerts “Šeit un tagad”

15. decembris, 2021

Trešdien, 22. decembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Lielajā zālē Pūšaminstrumentu katedras studenti un docētāji aicina uz koncertu “Šeit un tagad”! Koncertā tiks atskaņoti komponistu Agnetas Krilovas, Renātes Stivriņas, Māra Lasmaņa, Andreja Jansona, Sabīnes Ķezberes, Dzintras Kurmes-Gedroicas un Selgas Mences jaundarbi, kas radīti projekta “Latvijas komponistu jaundarbi Latvijas Mūzikas akadēmijai” ietvaros. “Šeit un tagad” ir pēc kārtas jau trešais jaundarbu koncerts, un šoreiz klausītāji varēs iepazīties ar kamermūzikas programmu dažādiem pūšaminstrumentu sastāviem.
“Mani patiesi iepriecina, ka koncertā izskanēs tieši pūšaminstrumentiem paredzēta mūzika. Tas ir notikums, jo vienuviet dzirdēt vienīgi pūtēju ansambļiem radītus skaņdarbus negadās tik bieži,” pauž JVLMA Pūšaminstrumentu katedras vadītāja, flautiste asociētā profesore Ilona Meija. Jāatzīmē, ka šī koncerta nosaukums ņemts no Norvēģijā dzīvojošās latviešu komponistes Sabīnes Ķezberes nosaukuma skaņdarbam flautu kvartetam Her og Nå, kas tulkojumā no norvēģu valodas ir “šeit un tagad”.
Koncertcikls noslēgsies 2022. gada februārī ar JVLMA jauktā kora koncertu, kas tiks veltīts JVLMA Kordiriģēšanas katedras 75. jubilejai. Koncertā tiks atskaņotas 11 jaunas a cappella dziesmas, kuru caurviju motīvs ir mīlestība. Dziesmas ir komponētas īpaši JVLMA jauktajam korim un tiks izdotas albumā CD formātā.
Koncertu cikla “Latvijas komponistu jaundarbi Latvijas Mūzikas akadēmijai” skaņdarbi komponēti pēc JVLMA pasūtinājuma, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “Nākotnes kultūras piedāvājums” atbalstu. Sadarbībā ar Latvijas komponistu savienību, JVLMA aicinājumam atsaucās 29 komponisti un kopskaitā tapa 35 jaundarbi – 18 skaņdarbi dažādiem kameransambļu sastāviem, 6 darbi orķestrim un 11 darbi korim. Vēl nekad iepriekš nav tapuši tik daudzi oriģinālmūzikas skaņdarbi Latvijas vienīgās mūzikas augstskolas vajadzībām.

Vairāk informācija ŠEIT