LMIC radio

Jaunumi / Mūzikas Saule

“Mūzikas Saule” aicina piedalīties mūzikas aprakstniecības digitālajās meistarklasēs

17. decembris, 2020

No 10. decembra vietnē YouTube pieejamas mūzikas aprakstniecības meistarklases, ko veidojis žurnāls “Mūzikas Saule” sadarbībā ar NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolu. Tapuši trīs video, kas veidoti jaunajiem, potenciālajiem autoriem un viņu pedagogiem.

“Mūzikas Saules” galvenais redaktors Orests Silabriedis  teic: “Mēs nepievienojamies tiem, kas uzskata, ka par mūziku rakstīt nav iespējams. Par mūziku ir jāraksta un ir jārunā. Turklāt tas jādara talantīgi un prasmīgi. Pie prasmēm var tikt, lasot kvalitatīvu literatūru, uzklausot pieredzējušu kolēģu ieteikumus un šaubas (bez šaubām visbiežāk darbojas pamuļķi), apmainoties pieredzē ar kolēģiem un nemitīgi attīstot sevī valodas lietošanas virtuozu un polifonu instinktu. Neviens negrasās sludināt absolūtas patiesības, mēs aicinām aprunāties un padomāt par visu to, ko varam darīt, lai mūzikas apkalpošana notiktu iespējami augstvērtīgā valodā.”

Tapuši trīs meistarklašu video:

  • “Mūzikas aprakstniecības mērķi, žanri un dažādas izpausmes”, kurā sarunājas “Mūzikas Saules” redakcijas pārstāvji Anete Ašmane, Dāvis Eņģelis un Orests Silabriedis;

  • “Rakstīt pareizi, bet dzīvi”, kur padomus latviešu valodas pareizā lietojumā, nezaudējot tās garšu, sniedz Emīla Dārziņa mūzikas skolas skolotāja Ieva Āne-Miķelsone;

  • “Kā mūzikas aprakstniecību integrēt mācību procesā?”, kurā NMV skolotāja, JVLMA pieaicinātā docētāja Iveta Grunde atklāj savu pieredzi un metodes, lai mudinātu jauniešus iemēģināt roku aprakstniecībā.