LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Notiks meistarklases par filmu mūziku un Zviedrijas mūzikas eksporta fenomenu

18. janvāris, 2023

10. un 11. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks meistarklases “Filmu mūzika un Zviedrijas mūzikas eksporta brīnums”, kuru vieslektori ir jomas profesionāļi no Zviedrijas. 

Par meistarklasēm

Šajās meistarklasēs būs iespēja uzzināt, kā Zviedrija kļuva par trešo pasaulē lielāko mūzikas eksportētāju, tieši no Zviedrijas nākuši daudzi pazīstami mūzikas producenti. Tajās apspriedīsim, kas ir veiksmīgs mūzikas producents un kādas prasmes ir nepieciešamas producentiem un mūzikas producēšanas pasniedzējiem – psiholoģija un vadība, mūzika, tehnoloģijas, ētika, tiesības, autortiesības, uzņēmējdarbība un kultūriezīmes laikā. 

10. februārī sīkāk tiks aplūkoti šādi temati: Zviedrijas mūzikas eksporta brīnums; Mūzikas producēšana ar mūsdienu tehnoloģiskajiem līdzekļiem (pārbaudījums standarta izglītībai); Filmu mūzikas veiksmes stāstu piemēri. Savukārt 11. februāra meistarklases tēma – Mūzikas radīšana/producēšana 30 sekunžu reklāmas vai filmas epizodei, šajā dienā arī būs iespēja viens pret vienu uzdot jebkuru sev interesējošu jautājumu par meistarklasēs aplūkotajām tēmām. 

Meistarklašu norises valoda – angļu. 

Meistarklašu pasniedzēji un vadītāji 

Meistarklašu pasniedzēji ir pasniedzēji Stokholmas Karaliskās mūzikas koledžā. Profesors Jans Olofs Gullo (Jan-Olaf Gullö) fokusējas uz mūzikas producēšanas jomas pētījumiem, viņa profesionālā pieredze ir saistīta arī ar kontrabasa spēli, mūzikas ierakstu un televīzijas projektu producēšanu. Savukārt Johans Ramstrēms (Johan Ramström) ir pieredzējis zviedru filmu komponists, saņēmis vairākas filmu industrijas balvas Zviedrijā. 

Meistarklašu vadītāji – komponists, producents, sitaminstrumentālists, JVLMA docētājs un šo meistarklašu projekta vadītājs Rihards Zaļupe, Zviedrijā mītošā latviešu mūziķe, producente un vizuālās mākslas meistare Kristīne Botros un mūziķis, komponists un producents Jānis Šipkēvics (Shipsea). 

Rihards Zaļupe skaidro, kāpēc ir vērts ieklausīties zviedru profesionāļu pieredzē: “Mūzikā sapņi parasti saistās ar iespēju savu muzikālo darbību veikt starptautiski. Zviedrijas mūzikas eksporta fenomens ir unikāls, un viņi ir mūsu kaimiņi.” 

Plašāka informācija ŠEIT