LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Pirmo reizi tiks pasniegta kormūzikas balva

14. decembris, 2023

2024. gada 20. janvārī Mežaparka estrādes Kokaru zālē pirmo reizi tiks pasniegta Kormūzikas balva - vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā 2023. gadā. Kormūzikas balvas dibinātāji un rīkotāji ir Dziesmu svētku biedrība, Latvijas diriģentu asociācija sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību. Balva iecerēta kā ikgadējs notikums.

“Kormūzika Latvijā šobrīd aktīvi attīstās un mums ir apjomīgs gan profesionālo, gan amatieru koru daudzums. Koru augstā kvalitāte ir sasniegta, pateicoties nesavtīgam, entuziastiskam un kompetentam pedagogu un diriģentu darbam. Balva iecerēta gan kā cieņas apliecinājums nozares  profesionāļiem, gan arī viņu darba novērtējums un reizē tai ir jākalpo kā izpratnes veicinātājai par diriģenta darba specifiku,” akcentē Agita Rimšēviča, Latvijas Diriģentu asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Pretendentus līdz 27. decembrim ieskaitot var izvirzīt valsts, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, kultūrvietas, kā arī citas juridiskas vai fiziskas personas, aizpildot pieteikuma anketu biedrības mājaslapā. Pretendentus viens izvirzītājs var pieteikt vienā, vairākās, kā arī visās kategorijās (ne vairāk kā 3 pretendentus vienā kategorijā).