LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Rīgas Operas festivāls 2024

31. maijs, 2024

No 5. līdz 21. jūnijam Latvijas Nacionālā opera un balets aicina skatītājus uz ikgadējo Rīgas Operas festivālu. Vairāk nekā divdesmit piecu gadu laikā tas ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan ārvalstu viesi. Dibināts 1998. gadā, festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem. Kopš 2022. gada festivāla programmā tiek iekļautas arī baleta izrādes.

 

Festivāls 5. jūnijā sākas ar Džuzepes Verdi operas "Dons Karloss" vērienīgo iestudējumu, ko veidojuši muzikālais vadītājs Frederiks Šaslēns un režisors Klauss Gūts. 8. un 16. jūnijā skatītājus iepriecinās Gaetāno Doniceti dzirkstošās operas "Mīlas dzēriens" izrādes Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā un Svena Ērika Behtolfa režijā. 19. jūnijā būs skatāms Šarla Guno operas "Fausts" uzvedums Aika Karapetjana režijā ar Mārtiņu Ozoliņu pie diriģenta pults.

Klasiskā baleta cienītāji 7. jūnijā ir aicināti uz Jura Karlsona baletu "Antonija #Silmači" ar Aivara Leimaņa horeogrāfiju un 9. jūnijā uz Luija Žozefa Ferdinanda Herolda baletu "Veltīgā uzmanība" ar Frederika Eštona horeogrāfiju. Laikmetīgā baleta cienītājus priecēs horeogrāfa Marko Gekes balets "Ņižinskis" ar Friderika Šopēna un Kloda Debisī mūziku. Šis iestudējums jūnija vidū dosies viesizrādēs uz Ļubļanu Slovēnijā. Baleta sezonu 15. jūnijā noslēgs horeogrāfa Radu Poklitaru un komponista Aleksandra Rodina mūsdienīgais balets "Vijs. Šausmu nakts".

Pieminot Komunistiskā genocīda upurus, 14. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā izskanēs Džuzepes Verdi “Rekviēms”. Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā šo vērienīgo opusu atskaņos solisti Jūlija Vasiļjeva, Elmina Hasana, Mateo Lipi un Egils Siliņš, Valsts akadēmiskais koris Latvija, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.

Kā ierasts, sezonas un festivālā noslēgumā izskanēs divi krāšņi Galā koncerti – 20. jūnijā Brīvdabas koncerzālē "Mītava" Jelgavā un 21. jūnijā – Latvijas Nacionālajā operā. Koncertā skanēs itāļu un franču opermūzikas pērles, ko radījuši komponisti Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Frančesko Čilea, Žoržs Bizē, Šarls Guno, Žils Masnē, Rudžero Leonkavallo un Gaetāno Doniceti. Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā un Elitas Bukovskas režijā uzstāsies solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Tatjana Trenogina, Jūlija Vasiļjeva, Dana Bramane, Ilona Bagele, Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs, Andris Ludvigs, Jānis Apeinis un Rihards Mačanovskis.

Plašāka informācija ŠEIT