LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Sinfonietta Rīga Lielajā ģildē muzicēs kopā ar ukraiņu diriģenti Natāliju Ponomarčuku

26. oktobris, 2022

Ukrainas brīvības cīnītāju gara spēkam un izturībai veltītajā koncertprogrammā “Bēthovena Septītā un Silvestrova Serenāde” piektdien, 4. novembrī plkst. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves tiksies Ukrainas Nacionālā kamerorķestra galvenā diriģente Natālija Ponomarčuka un Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Koncertā skanēs Ludviga van Bēthovena majestātiskā Septītā simfonija un trīs mūsdienu ukraiņu komponistu – Valentīna Silvestrova, Leonīda Hrabovska, kā arī Oļeha Kivas opusi.  Solistes godā uz Lielās ģildes skatuves diriģente aicinās savu tautieti, soprānu Oksanu Nikitjuku.

Leonīda Hrabovska opusā Concerto Misterioso caur folkloras motīviem iekodēts veltījums ukraiņu gleznotājai Katerinai Bilokurai, kuras darbus reiz apjūsmojis Pablo Pikaso, bet rituālās skaņugleznas ornamentiem līdzās stāsies pasaules traģiskā skaistuma apjausma Oļeha Kivas un Valentīna Silvestrova nošurakstos.

Komentējot Ponomarčukas koncertprogrammai izvēlētos skaņdarbus, muzikoloģe Gunda Miķelsone teic: “Te pasaule, šķiet, apdzied pati sevi, cīnoties ar vēsturiskas aizmirstības tumsu. Tomēr bezcerīgu vilšanos allaž apspīdējusi cerības gaisma.”

To savulaik pieredzēja arī Napoleona armijas nomocītā Vīnes publika, pirmoreiz izdzirdot Ludviga van Bēthovena Septīto simfoniju. Arī šoreiz tā atgādinās mūžseno patiesību – pēc vistumšākās nakts nāks visgaišākais rīts.

Plašāka informācijas ŠEIT