Jaunumi / Aktualitātes

Šobrīd koncertturnejā Japānā atrodas Latvijas Radio koris, lai līdz 8. jūnijam sniegtu koncertus četrās Japānas pilsētās

6. jūnijs, 2019

Pateicoties veiksmīgiem koncertiem 2017. gadā, šī vizīte ir turpinājums sadarbībai ar ''M. Hirasa Artist Management'' aģentūru, kas arī šoreiz organizē koncertturneju.

Jūnija sākumā Latvijas Radio koris vairākās ievērojamās Tokijas, Jokohamas, Tso un Macumoto koncertzālēs, trīs atšķirīgās programmās, atskaņos izcilus Eiropas kormūzikas piemērus, tostarp būtisku akcentu liekot uz latviešu komponistu skaņumākslu.

Vaicāts, vai patīkami atgriezties Japānā, LRK mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava atklāj: "Patīkami ir noteikti, bet tā ir dubultliela atbildība, jo mūs šeit ne tikai ļoti gaida, bet no mums arī ļoti daudz sagaida – ir virkne koru kolektīvu un virkne diriģentu, kas mūsu dziedāšanas stilu jeb muzicēšanas veidu ņem par paraugu, lai Japānā attīstītu fundamentālas koru kustības lietas, līdz ar to atbildība ir dubultliela ne tikai uzstāties, bet atstāt arī paliekošu piemēru,ko nozīmē latviešu kora dziedāšanas maniere, ansambļa kultūra un citas lietas, ar ko mēs esam bagāti un ar ko varam izcelties uz citu fona."

Visās trīs koncertprogrammās iekļauta pasaulē pazīstamākā latviešu komponista Pētera Vaska mūzika, kā arī kormūzikas lietpratēja Ērikas Ešenvalda, kurš uzskatāms par visbiežāk atskaņoto Latvijas komponistu, opusi. Latviešu mūziku Japānā pārstāvēta arī ar izteiksmīgajiem Jura Karlsona un Santas Ratnieces skaņdarbiem.

Līdzās Latvijas kaimiņzemju skaņražu – Arvo Perta un Vītauta Barkauska mūzikai, LRK koncerttūrē uzsvars likts arī uz Ziemeļvalstu komponistu kormūzikas daiļradi. Līdzās zviedru laikmetīgās mūzikas zvaigznes Andersa Hillborga partitūrai skanēs arī dāņu skaņraža Pēra Nergorda, somu komponista Einojuhani Rautavāra, zviedru mūsdienu mūzikas leģendas Svena Dāvida Sandstrēma, kā arī norvēģu klasiķa Knuta Nīsteta kormūzikas paraugi.

Līdz ar spilgtiem mūsdienu kormūzikas opusiem Japānas klausītājus LRK uzrunās arīdzan ar lappusēm no Johannesa Brāmsa un Gustava Mālera mūzikas.