LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Valsts kultūrkapitāla fonds izsludinājis finansēšanas konkursus

31. augusts, 2022

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) līdz šā gada 23. septembrim pieņem pietikumus 2022. gada 3. projektu konkursā un mērķprogrammās: “Latviešu oriģinālmūzika” un “Programmas “Latvijas skola soma” satura radīšana”.

Lai veicinātu līdzsvarotu visu kultūras nozaru attīstību, VKKF organizē regulāros kultūras projektu konkursus, projektus var iesniegt Literatūras, Mūzikas un dejas mākslas, Teātra mākslas, Filmu mākslas, Vizuālās mākslas, Kultūras mantojuma, Tradicionālās kultūras, Dizaina un arhitektūras un Starpdisciplināru projektu nozarēs. Projektu konkursu mērķi ir: veicināt kultūras atjaunotnes un mākslas jaunrades procesu; finansēt fizisko un juridisko personu jaunrades un pētniecības projektus kultūras jomā; sekmēt izglītības iegūšanu un profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu kultūras jomā; veicināt starptautisku sakaru attīstību, Latvijas mākslas un kultūras popularizēšanu pasaulē; sekmēt jaunradīto kultūras vērtību izplatīšanu, to pieejamību plašai sabiedrībai.

Programmas “Latviešu oriģinālmūzika” mērķis ir atbalstīt jaunu dažādu žanru un stilu oriģināldarbu radīšanu, sekmējot radošās darbības izcilību.

Programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir sekmēt tādu profesionālās mākslas un kultūras, t.sk. kultūras mantojuma, norišu radīšanu (gan klātienes, gan digitālu), kas, atbilstoši vecumposmam uzrunājot bērnu un jauniešu auditoriju, veicina Latvijas kultūras un mākslas norišu iepazīšanu programmas “Latvijas skolas soma” un sekmē izglītības standartā noteikto mērķu sasniegšanu.

Plašāka informācija un konkursu nolikumi pieejami ŠEIT