LMIC radio

Jaunumi / IAMIC 2023

Veiksmīgi aizvadīta starptautiskā IAMIC 2023 konference

19. septembris, 2023

Šī gada 14.–15. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un 16.–17. septembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars” norisinājās “IAMIC konference 2023”, ko pirmo reizi rīkoja Latvijas Mūzikas informācijas Centrs, uz Latviju atvedot 20 dalībvalstu vairāk kā 30 mūzikas nozares profesionāļus un ekspertus.

IAMIC (International Association of Music Information Centres) ir starptautisks organizāciju tīkls, kura mērķis ir savstarpējā sadarbībā, popularizējot savas valsts vai reģiona mūziku, sniegt atbalstu un informāciju citām dalīborganizācijām. Tāpat kā citus gadus IAMIC konferencē lektori un eksperti ar priekšlasījumiem un diskusijās pievērsās vairākām mūzikas nozarei būtiskām un aktuālām tēmām, priekšplānā izvirzot jautājumus: kāda ir mūzikas izglītības nākotne, tās nozīme auditorijas attīstībā? Kā noturēt auditoriju digitālajā laikmetā? Kāda ir veselīga mūzikas ekosistēma? Kādas ir laikmetīgās kormūzikas tendences? Laikmetīgā/alternatīvā mūzika – tās loma un izaicinājumi mūsdienu kultūrā? Kā saglabāt savu unikālo balsi, nepazaudējot plašāku auditoriju? Kāda loma nākotnē būs mākslīgajam intelektam (AI) mūzikas radīšanā? Kāda ir mūzikas NVO nākotne, kā tās var būt noderīgas mūzikas nozarei?

Ar priekšlasījumiem un paneļdiskusijās līdzās IAMIC biedriem piedalījās Rīgas Doma kora skolas, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas, Latvijas Radio kora, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Kultūras akadēmijas, Liepājas Universitātes, Elektronikas un datorzinātņu institūta un citi eksperti.

Konferences rīkošanu atbalstīja LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas dome.