LMIC radio

Jazz in Latvia 2022

Izpildītāji

Beāte Zviedre / Jānis Rubiks
Jekaterina Šarigina
LUPA
Toms Mikāls
Lathyrus
Davids Bejers
Deniss Pashkevich & Mikko Gunu Karjalainen Quintet
Pulse Trio
Kristians Kalva & Simon Gelsdorf
Very Cool People
Atis Andersons Organ Trio
Lauris Amantovs jazz quartet & Rūta Dūduma-Ķirse
Vadims Dmitrijevs
Dream Teller
Vestard Shimkus / Endless Roar
Latvian Radio Bigband, Pierre Bertrand, Christophe Lampideccia, Minino Garay, Denis Leloup, Didier Havet
Miķelis Dzenuška
FunCOOLio - grupa

Ieraksts

2022

Izdošanas datums

22.04.2022

Skaņdarbi

Apraksts

LMIC138

Tāpat kā katru gadu, arī šogad Latvijas Mūzikas informācijas centrs un nacionālā ierakstu kompānija SKANi turpina izdot «JAZZ IN LATVIA» izlases albumu, kas pārstāv Latvijas džeza skatuves aktualitātes un ietver svaigi izdotos pašmāju mūziķu ierakstus. 

Neskatoties uz to, ka Latvijai ir spēcīgas džeza tradīcijas (pirmo džeza koncertu te sniedza viesmākslinieki no Amerikas Savienotajām valstīm jau 1920. gadā), žanra vēsturei mūsu valstī ir bijuši daudzi jo daudzi izaicinājumi.

Ap 1970. gadu beigām džeza žanrs tika aizstumts pagrīdē, un neviens nevarētu iedomāties, ka šī mūzika atkal spēs atdzīvoties un kļūt par diezgan populāru parādību jauno cilvēku vidū. Mūsdienās daži no mūsu mūziķiem joprojām turas pie džeza tradīcijas, pievienojot tai savu balsi, tikmēr citi sajauc to kopā ar mūsdienu džeza apakšžanriem vai klasisko mūziku, komponē un spēlē mūsdienu džezu, folkmūziku, fanku, runāto vārdu, avangardu, vai arī pieturās pie brīvās improvizācijas koncepta.

Šīs «JAZZ IN LATVIA 2022» izlases iznākšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kultūras ministrija, un tā top sadarbībā ar elektronisko žurnālu par Latvijas džezu JAZZin.lv.

Kritika

Jazz in Latvia 2022 is the latest in a series of compilations issued by the Latvian Music Information Centre. Whether or not a fully comprehensive survey of the Latvian scene (l can't claim expertise), this edifying two-disc selection of various artists certainly covers a lot of musical territory: alongside straight-ahead modern- mainstream jazz, there are tracks influenced by funk,r'n'b and Latino music, while others incorporate elements of folk and classical music. It would be a finicky listener who failed to find anything to enjoy.

★★★★

Barry Witherden
BBC Music Magazine, 08/2022