LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

JAUNS ALBUMS: Lūcija Garūta. Svētā mīla

2. maijs, 2023

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi izdevusi komponistes Lūcijas Garūtas solodziesmu albumu "Svētā mīla", ko ieskaņojusi Jūlija Vasiļjeva kopā ar pianistu Māri Skuju.

Albumā iekļauti gan biežāk atskaņotie Garūtas vokālās kamermūzikas darbi, piemēram, "Svētā mīla", "Mēness laiva" un "Tu atkal te!", gan retāk dzirdētās solodziesmas. Šis ir pirmais Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) solistes Vasiļjevas solo albums, kas tapis 2022.gadā Latvijas Radio 1.studijā kopā ar skaņu režisoru Gustavu Ērenpreisu.

Latviešu komponiste Garūta ir viena no pirmajām komponistēm sievietēm. Viņa absolvējusi Latvijas Konservatorijas Kompozīcijas klasi un Klavierklasi, vēlāk mācījusies Francijā.

Soprāns Vasiļjeva absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Studējusi pie Anitas Garančas, Lilijas Greidānes, meistarību papildinājusi pie Edas Mozeres, Renato Brusona, Ingas Kalnas, Aksela Everaerta un Margaritas Gruzdevas. Vasiļjeva ir LNOB soliste. Māksliniece nominēta "Lielajai Mūzikas balvai 2022" kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā". 2022.gadā viņa ieguvusi trešo vietu 16.Starptautiskajā vokālistu konkursā "Cappuccilli-Patané-Respighi" Itālijā.

Skuja ir otra lielākā Austrijas operteātra - Grācas operas - koncertmeistars un operas studijas vadītājs. Kā repetitors strādājis Kopenhāgenas Karaliskajā operā, Ķelnes operā, Trondheimas und Gīsenes teātros, kā arī Igaunijas Nacionālajā operā. Viņa apjomīgās zināšanas par operu dramaturģiju un vokālās mākslas specifiku novērtējuši dziedātāji gan Latvijā, gan ārvalstīs. Skuja ir viens no pēdējiem Garūtas studentiem polifonijā.

Jaunais albums pieejams gan kompaktdiska formātā 80 pasaules valstīs, gan digitāli populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās.

Vairāk par labumu ŠEIT