LMIC radio

Kārlis Lācis: Klavierkoncerts, Latvju simfonija

Izpildītāji

Agnese Egliņa - klavieres
Artūrs Noviks - akordeons
Liepājas Simfoniskais orķestris
Atvars Lakstīgala - diriģents

Sērija

Latvijas komponisti

Ieraksts

2021

Izdošanas datums

18.02.2022

Skaņdarbi

Kārlis Lācis

Pirmais koncerts klavierēm ar orķestri

Kārlis Lācis

Latvju simfonija

Apraksts

LMIC 133

Kārlis Lācis ir komponists, kura radošā amplitūda ir apbrīnojama – akadēmiskā un kora mūzika, instrumentāli eksperimenti un mūzika teātra izrādēm, džezs un popmūzika.
Viņa darbu sarakstā ir simfonijas, populāras un apbalvotas teātra izrādes, sadarbība ar izcilākajiem Latvijas mūziķiem, Dziesmu svētki un kamermūzikas koncerti. Viņš pazīstams ne tikai kā komponists, bet arī kā pianists un producents. Kārlis Lācis ir pieprasīts aranžētājs, kurš nenogurstoši izzina jaunas aranžēšanas un instrumentācijas iespējas.
Kārļa Lāča popmūzikas projekti ir ieguvuši starptautisku atzinību, piepildot skatītāju zāles ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Kritiķu atzīts par savu daudzpusību un profesionalitāti, kolēģu slavēts par fanātiski nopietno attieksmi pret darbu un darbaspējām, skatītāju pieprasīts par īpašo rokrakstu un noskaņu.
“Mans darbs ir liels veselums. Tas nāk pamazām – ar gadiem, ar pieredzi, kad vari attaisnot uz sevi liktās cerības. Esmu pateicīgs, ka varu to izbaudīt, un zinu, ka mans “parāds” par klausītāju uzticēšanos ir mūzika,” kādā intervijā saka komponists.

 

Kritika

Kārlis Lācis chucs everything bar the kitchen sing into his orchestral scores - including a prepared piano in the third movement of the Piano Concerto. His Latvian Sypmhony is equally extravagant, not to mention eclectic in style, but also quite fun.

★★★
(JP)
BBC Music Magazine