Liepājas Koncerti II
Izpildītāji
Kristīne Blaumane - čells
Vestards Šimkus - klavieres
Reinis Zariņš - klavieres
Art-i-Shock - kameransamblis
Julianna Bavarska - soprāns
Liepājas Simfoniskais orķestris
Atvars Lakstīgala - diriģents
Sērija
Latvijas komponisti
Ieraksts
2011-2017
Izdošanas datums
23.11.2018
Skaņdarbi
Andris Dzenītis
Pirmais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim "Duālisms"
Kristaps Pētersons
Otrais Liepājas koncerts čellam un orķestrim
Andris Vecumnieks
Piektais Liepājas koncerts "Concertino Art-i-Shok"
Platons Buravickis
Vienpadsmitais Liepājas koncerts balsij un orķestrim
Arturs Maskats
Divpadsmitais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim
Apraksts
LMIC 065
“Liepājas koncerti” ir Liepājas SO pasūtinājums 12 Latvijas komponistiem dot savu skanisko refleksiju par Liepāju. “Liepājas koncertu” pirmais apkopojums nāca klajā 2017. gadā skaņu ierakstu namā Odradek, un toreiz dubulttvartā tika iekļauti Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Jura Karlsona, Kārļa Lāča un Viļņa Šmīdberga opusi. Patlaban jūsu priekšā ir “Liepājas koncertu” otrā izlase.
Šo tvartu dzīvesjēga ir Latvijas kultūras augsnē sakņotu mūziku parādīt pasaulei, un tad lai pasaule vērtē – vai šīs skaņuzīmes liek ieklausīties arī tiem, kam jēdziens Latvija ir tikai skaista kontūra kartē vai vispār nekas.
Un vēl – 1883. gadā Liepājā dzimst Baltijas valstīs pirmā filharmonija, un mūslaiku Liepājas Simfoniskais orķestris ir šīs filharmonijas orķestra gara mantinieks. Baham ir “Brandenburgas koncerti”. Haidnam ir “Londonas simfonijas”. Liepājas Simfoniskajam orķestrim nu ir ducis “Liepājas koncertu”.